EmbryoGen

EmbryoGen je kultivační médium obsahující kromě dalších potřebných látek lidský cytokin GM-CSF, který zprostředkovává komunikaci mezi embryem a děložní sliznicí matky, a přispívá tak k přirozenějšímu vývoji. Použití přináší benefit pro páry, které prodělaly v dřívějších cyklech samovolné potraty nebo trpí selháváním již na úrovni implantace embrya.

  • Metoda vhodná pro léčbu neplodnosti.
  • Může pomoci u opakovaného selhávání implantace a samovolných potratů.
  • Spočívá v užití speciálního kultivačního média.

Cytokin GM-CSF obsažený v médiu EmbryoGen je multifunkční signalizační molekula, a jeho role v organismu je poměrně široká. Přirozeně je produkována např. buňkami sliznice vejcovodů a dělohy, a to nejvíce v sekreční (luteální) fázi menstruačního cyklu, což odpovídá obvyklé době početí. GM-CSF ulehčuje uhnízdění a následně zprostředkovává optimální vývoj plodu a placenty.

Kultivačním médiem EmbryoGen je tedy dosaženo přirozenějších podmínek v laboratorním (in vitro) prostředí před jeho transferem do dělohy matky. Embryo je lépe připraveno a cytokin GM-CSF zlepší i následnou komunikaci embrya a sliznice dělohy. Toto moderní médium je používáno, aby se minimalizovaly případy opakovaných selhávajících transferů embryí.

Odkazy pro více informací:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Cytokin

https://cs.wikipedia.org/wiki/Neplodnost

https://cs.wikipedia.org/wiki/Menstrua%C4%8Dn%C3%AD_cyklus