EmbryoScope

EmbryoScope představuje nejmodernější technologii spojující inkubátor se systémem nepřetržitě sledujícím a zaznamenávajícím vývoj rostoucích embryí. Použití technologie EmbryoScope tak nejen zlepšuje podmínky pro růst embryí, ale také vede k získání mnohem více informací o jejich vývoji. Napomáhá tak k objektivitě rozhodnutí při výběru toho nejlepšího embrya pro použití v léčbě, a zvýšit tak pravděpodobnost těhotenství i narození dítěte.

  • Umožňuje kontinuální sledování vývoje rostoucích embryí
  • Z časosběrného záznamu (time-lapse) můžeme lépe odhalit embrya s odchylkami ve vývoji
  • Umožňuje přesněji vybrat vhodná embrya pro přenos, a tím zvyšuje šance na otěhotnění

Základem přístroje EmbryoScope je inkubátor, který zajišťuje stabilní podmínky pro růst embrya. Speciální kultivační misky však navíc umožňují kvalitní pozorování vyvíjejících se embryí pomocí mikroskopu. Přístroj EmbryoScope je vybaven systémem kontinuálního snímání obrázků embryí. Z pořízených obrázků se sestaví časosběrné video, ze kterého embryolog získá maximum informací o růstu embryí, které mu umožňují provést objektivní analýzu vývoje a co nejpřesněji vybrat vhodná embrya pro přenos do dělohy nebo k zamrazení (kryokonzervaci).

Kontinuální snímání vyvíjejících se embryí také umožňuje posoudit možné odchylky v buněčných děleních mnohem přesněji, než jen s časově omezenými záznamy embrya, co umožňuje výběr vhodných embryí pro implantaci (zahnízdění do děložní sliznice) a tím vede k vyšší úspěšnosti léčby.

Odkazy pro více informací:

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Casosb%C4%9Br

https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Blo%C5%BEn%C3%AD_sliznice